Rádi byste se naučili argumentovat na nejrůznější informace, které říkají nebo sdílí vaši vrstevníci? Diskutovat bez argumentačních faulů vás naučí Diskuzní akademie, se kterou přichází nezisková organizace Fak(e)ticky. Začne v sobotu 25. září a na celkem sedmi setkáních mladé studenty naučí, jak správně formulovat své myšlenky, domluvit se s druhou osobou bez útoků a přílišných emocí nebo změnit názor, vybízí-li k tomu fakta.

Diskuzní akademie je určena pro studenty druhého stupně základních škol, tedy pro děti ve věku 13 až 16 let. Zaměřovat se bude jak na rozvoj kritického myšlení a všeobecného přehledu, tak i schopnosti korektně argumentovat i vcítit se do pohledu druhé osoby. Témata debat zahrnou aktuální společenská témata nebo rozhovory se zajímavými hosty a odborníky. Těšit se můžete také na zajímavé hosty, jako youtubera a moderátora Karla „Kovy“ Kováře, novináře a komentátora Seznam Zpráv Jindřicha Šídla nebo novinářku a moderátorku České televize Světlanu Witowskou.

Během tohoto školního pololetí se zúčastníte celkem sedmi setkání, která budou probíhat v sobotních dopoledních hodinách jednou za tři týdny v Praze ve Skautském institutu. Závěrečné sedmé setkání vyústí v debatu, která se uskuteční před zraky diváků. Sobotní setkání potrvá vždy od 9 do 14 hodin a za celou akademii zaplatíte 3 200 korun.

Přihlášku naleznete zde. Zajímá-li vás k akademii více, můžete se na organizaci obrátit prostřednictvím e-mailu fakticky.workshopy@gmail.com nebo na facebooku.