Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Naučte se diskutovat bez faulů v Diskuzní akademii organizace Fak(e)ticky

02. 09. 2021 - Martina Podškubková

Rádi byste se naučili argumentovat na nejrůznější informace, které říkají nebo sdílí vaši vrstevníci? Diskutovat bez argumentačních faulů vás naučí Diskuzní akademie, se kterou přichází nezisková organizace Fak(e)ticky. Začne v sobotu 25. září a na celkem sedmi setkáních mladé studenty naučí, jak správně formulovat své myšlenky, domluvit se s druhou osobou bez útoků a přílišných emocí nebo změnit názor, vybízí-li k tomu fakta.

Diskuzní akademie je určena pro studenty druhého stupně základních škol, tedy pro děti ve věku 13 až 16 let. Zaměřovat se bude jak na rozvoj kritického myšlení a všeobecného přehledu, tak i schopnosti korektně argumentovat i vcítit se do pohledu druhé osoby. Témata debat zahrnou aktuální společenská témata nebo rozhovory se zajímavými hosty a odborníky. Těšit se můžete také na zajímavé hosty, jako youtubera a moderátora Karla „Kovy“ Kováře, novináře a komentátora Seznam Zpráv Jindřicha Šídla nebo novinářku a moderátorku České televize Světlanu Witowskou.

Během tohoto školního pololetí se zúčastníte celkem sedmi setkání, která budou probíhat v sobotních dopoledních hodinách jednou za tři týdny v Praze ve Skautském institutu. Závěrečné sedmé setkání vyústí v debatu, která se uskuteční před zraky diváků. Sobotní setkání potrvá vždy od 9 do 14 hodin a za celou akademii zaplatíte 3 200 korun.

Přihlášku naleznete zde. Zajímá-li vás k akademii více, můžete se na organizaci obrátit prostřednictvím e-mailu fakticky.workshopy@gmail.com nebo na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram