Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Máte ve vaší školce děti s odlišným mateřským jazykem? Nevíte, jak je správně vést k tomu, aby rychle dohnaly potřebné znalosti češtiny před tím, než vyrazí poprvé do školních lavic? Pak právě pro vás je určena publikace Národního pedagogického institutu ČR Hrou k jazykovým dovednostem dětí předškolního věku.

Metodická publikace vám může pomoci jak s přípravou na nástup dítěte s odlišným mateřským jazykem (OMJ), s pedagogickou diagnostikou či s komunikací s rodinou dítěte. Část publikace tvoří také soubor osvědčených her směřujících k budování jazykových dovedností.

Všechny publikace určené pro pedagogy, kteří vyučují tyto žáky, NPI ČR shromažďuje na webu https://cizinci.npi.cz/.

O výuce dětí s OMJ jsme také natáčeli reportáže na Evropském dni jazyků, který se na podzim konal v Kampusu Hybernská. Zajímá-li vás, co například Hlavní město Praha v této oblasti plánuje, přečtěte si nebo koukněte na rozhovor s předsedkyní Výboru pro výchovu a vzdělávání hl. m. Prahy Marianou Čapkovou:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram