Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nadace České spořitelny odstartovala projekt Den pro školu

21. 10. 2021 - Martina Podškubková

Projekt s názvem Den pro školu má za cíl propojit učitele s lidmi z praxe. Rádi byste dětem vyučovanou látku co nejvíce přiblížili a nevíte si rady, jak je pro daný obor nadchnout? Přivítejte ve svých hodinách například zkušeného účetního, který dětem přiblíží, k čemu jim jednou pomůže matematika, kterou se ve škole učí, nebo třeba biologa, který jim přiblíží, čím se takové povolání v praxi zabývá? Seznam lidí z praxe najdete na stránkách Den pro školu.

"Jsme zatím v pilotním provozu, ale už teď máme skvělé reakce od dobrovolníků, učitelů i dětí. Jsme rádi, že Nadace České spořitelny může pomoci dostat odborníky do hodin, a zpestřit tak výuku o pohled z praxe," říká k projektu Lidija Erlebachová, programová manažerka Nadace České spořitelny.

Učitelé oceňují především zajímavou formu, kterou dobrovolníci pro svá setkání ve školách volí, dále pohled z praxe z oborů, kterým by se děti mohly v budoucnu věnovat, nebo také nevšední přístup k běžným předmětům, jako je matematika nebo český jazyk. Žáci a studenti díky dobrovolníkům Dne pro školu mají možnost mimo jiné vyzkoušet, jak se daná profese dělá, nebo se prostřednictvím programu dostanou na zajímavé prohlídky či workshopy.

Den pro školu realizuje Nadace České spořitelny ve spolupráci s inovačním studiem Q Designers a platformou Začni učit!. Aktuální informace o programu můžete najít také na Facebooku a LinkedInu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram