Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na Univerzitu Karlovu v každém věku. Na půdě univerzity se uskuteční Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů

19. 04. 2022 - Martina Podškubková

sobotu 23. dubna 2022 uvítá Univerzita Karlova všechny zájemce o celoživotní vzdělávání. Nejstarší a největší česká univerzita si pro ně v historických prostorách Karolina připravila Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů. Akce je zdarma.

Návštěvníci každého věku se budou moci seznámit s širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, jež má na Univerzitě Karlově dlouhou tradici. „Například kurzy pro aktivní a zvídavé seniory naše univerzita realizuje již od roku 1986. Na všech našich 17 fakultách si senioři mohou vybrat z mnoha přednášek, které nabízíme v rámci Univerzity třetího věku,“ uvedl za organizátory člen kolegia rektorky Mgr. et Mgr. David Hurný.

Na příchozí čeká opravdu bohatý doprovodný program. Hostem akce bude například spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových Katarína Vlčková, zoolog a publicista Vojtěch Kotecký a další zajímaví absolventi univerzity. Pokusy s tekutým dusíkem předvedou zástupci Matematicko-fyzikální fakulty, karetní hra „To letí století!“ z dílny Fakulty sociálních věd zase prověří znalosti návštěvníků z moderních českých dějin. Screeningové vyšetření aterosklerózy pro veřejnost chystají studenti Lékařské fakulty v Plzni. Jak vypadá svět pod mikroskopem? To odhalí zástupci Přírodovědecké fakulty.

Pro zájemce je zpřístupněna také výstava Grafika roku 2021 a Cena Vladimíra Boudníka. Výstava je přehlídkou současné grafické umělecké tvorby v Česku.

Významnou část programu Festivalu absolventů tvoří zlaté promoce. Jde o tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na Univerzitě Karlově. V letošním roce se uskuteční zlaté promoce absolventů z roku 1972.

Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů 2022

Kdy: sobota 23. dubna 2022, 10–16 hod

Kde: Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1 – Staré Město

Hlavní mediální partner: Český rozhlas

Více informací naleznete na www.denczv.cuni.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram