Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zajímavá studentská konference k dezinformacím Dnes jsem jako senátor se koná již zítra 23. června od 10 hodin v Sala terrena ve Valdštejnské zahradě. Hlavním tématem konference jsou Dezinformace mezi námi aneb jak nebýt za tro(t)lla. Akce je pořádána se záštitou senátora Jiřího Růžičky. Na konferenci bude představen také dezinformační komiks. Komiksový miniseriál Jak nebýt za tro(t)lla, je výsledkem spolupráce několika odborníků a lidí, které trápí současný stav mediální výchovy a obrovské množství dezinformací, které nás všechny neustále zahlcuje.

„Napsat a nakreslit komiksový příběh je velká výzva. Navíc když chcete, aby rezonoval a bavil mladé žáky a studenty, výzva několikanásobná. No a abychom si to ještě zkomplikovali, vymysleli jsme si, že tímhle formátem bychom chtěli přispět k orientaci v záplavě informací a dezinformací. Když tahle myšlenka před více než rokem vznikla, ani jsme netušili, jak aktuální bude v současnosti, kdy se všichni pereme s covidem a informacemi a dezinformacemi o něm, o očkování a všemu kolem tohoto tématu. Našli jsme skvělé tvůrce a jsem fakt nadšený z toho, jak to dopadlo. Tak ještě, aby se to naše dílko dostalo mezi co nejvíce mladých lidí. A s tím už může pomoci každý, komu se náš komiks dostane do ruky. Moc díky všem!“ říká Pavel Anděl, předseda správní rady Nadačního fondu Modrá Rybka a vedoucí projektu.

„Doba covidová nám znemožnila plně realizovat naše aktivity a protože jsme v rybce kreativní a chtěli jsme "něco" dělat, rozhodli jsme se vytvořit výukový materiál, který by podpořil kritické myšlení, mediální gramotnost a orientaci ve světě dezinformací. Výsledkem je komiks, který pomáhá mladým zamyslet se nad tím, jak mohou být chápány různé zprávy, jak je důležité ověřovat si zdroje. Pedagogové dostávají do rukou výukový materiál, se kterým mohou kreativně pracovat v humanitních předmětech. Dá se použít i pro průřezová témata či projektové dny,“ uvedla Lucie Lišková, ředitelka Nadačního fondu Modrá Rybka.

Foto: zdroj modrarybka.eu

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram