Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na kroužky nově bez testů. Po podzimních prázdninách by se měly děti opět testovat, oznámil ministr Plaga

30. 09. 2021 - Martina Podškubková

Vláda v pondělí 27. září schválila úpravu mimořádného opatření, ze které vyplývá, že děti již nemusí mít na kroužky test na koronavirus. Platí to ale pouze v případě, že jsou ze stejné školy nebo neměnného kolektivu. Úprava platí od čtvrtka 30. září.

Pokud se volnočasové aktivity dosud účastnilo dvacet a více osob, požadoval stát předložení negativního testu na onemocnění covid-19, případně doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech, u dětí nad 12 let také byla možnost doložit dokončené očkování. Nově však od posledního zářijového dne v případě dětí z jedné školy či neměnných kolektivů, i kdyby byly z různých škol, test potřeba nebude.

Ministr školství Plaga také v posledním zářijovém týdnu pro Seznam Zprávy potvrdil, že děti čeká další screeningové testování ve školách. To by mělo být na pořadu dne po skončení podzimních prázdnin, tedy počátkem listopadu.

„Finální rozhodnutí je na ministerstvu zdravotnictví, ale jako nejpravděpodobnější termín se jeví přelom října a listopadu po podzimních prázdninách,“ uvedl ministr školství Robert Plaga pro Seznam Zprávy. Kvůli dostatečnému předzásobení škol testy je podle Plagy nutné, aby ministerstvo zdravotnictví a hlavní hygienička oznámili termín testování minimálně 14 dní předem.

Poslední testování absolvovali školáci, kteří neměli laboratorně potvrzený covid – 19 v posledních 180 dnech nebo nemají minimálně 14 dní od druhé dávky očkování, 9. září. Tímto dnem bylo ukončeno tříkolové screeningové testování na základních a středních školách.

Photo by RODNAE Productions from Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram