Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Soutěž: Kraje pro bezpečný internet 2023/2024

22. 09. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR a již po desáté realizuje pro mládež soutěžní kvíz.

Od pondělí 2. října 2023 se mohou žáci a studenti základních a středních škol v Praze vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny.

Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory, pro mládež a pro odbornou veřejnost. V rámci svých aktivit projekt úzce spolupracuje s Policií ČR.

Jak soutěžit?

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve školní výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Žáci a studenti mohou po absolvování základního soutěžního kvízu soutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

O co se hraje?

Vylosovaní soutěžící, potažmo výherci Kvízu Plus se mohou těšit na HI-tech výhry v podobě x-boxů, tabletů, fitness náramků či chytrých hodinek.

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic.

Žáci a studenti se mohou do soutěže zapojit do 29. února 2024.

Zapoj se víc!

Láká tě téma kyberbezpečnosti a chtěl bys být součástí projektů, které tvoří osvětu a snaží se o rozšiřování povědomí? Připoj se do mládežnického panelu Safer Internet Centra! Co získáš? Zajímavou zkušenost v diskusních panelech a možnost vyjádřit svůj názor na témata spojená s kybernetickou bezpečností. Seznámení se s vrstevníky podobných zájmů a z různých koutů ČR. A budeš součástí tvorby osvětových materiálů. Budeš mít možnost zapojení se do mládežnického panelu na úrovni Evropské unie.

Informace ke stažení tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram