Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Konsent boří mýty o sexuální výchově, připravil metodiku pro učitele

18. 02. 2022 - Martina Podškubková

Už žádná tabu před tabulí! Tak zní jedno z mott organizace Konsent - Když to nechce, tak to nechce, která připravila interaktivní materiály pro vyučující 8. a 9. tříd základních škol a všech ročníků středních škol. Materiály jsou zdarma a zahrnují čtyři lekce pro výuku sexuální nauky. Dotýkají se základních témat kolem lidské sexuality – vztah k vlastnímu tělu, hranice, komunikace, ale i pornografie a seznamování se.

Metodiku k výuce sexuální výchovy už vyzkoušela první patnáctka vyučujících, kteří následně sdíleli svoje zkušenosti:

Končím hodinu a říkám: „Ještě bych vám chtěla připomenout, že …“ a sekunda mě doplní téměř unisono: „Souhlas se sexem můžeme odvolat kdykoli!“ Tak chtěla jsem říct něco jiného, ale dobře děcka, má to smysl!“ – říká Petra Mazancová, učitelka a předsedkyně organizace Učitelská platforma.

„Překvapilo mě, že žáci velmi dobře spolupracovali, když se vzpamatovali z prvotního šoku a zvykli si, že jejich učitelka s „poker face„ pronáší pojmy typu „orgasmus, masturbace, ejakulace…„, začali v tomto duchu spolupracovat, bez posměchu, velmi vyspěle.“ uvedla také Dagmar Heráková, učitelka testující lekci věnující se mýtům o pohlavních orgánech a sexu.

Přijďte se dozvědět více na školení

Další vyučující budou moci vyzkoušet po vyškolení metodiku také. Pokud chcete i vy využít metodiku organizace Konsent, můžete se dozvědět více na školení, které se koná v sobotu 26. března 2022 od 9 do 18 hodin v Praze. Zúčastnit se ho mohou učitelky a učitelé 8. a 9. tříd základních škol a 1. a 2. ročníků středních škol, kteří chtějí získat inspiraci a metodickou podporu pro vedení kvalitních a moderních lekcí sexuální výchovy.

Díky podpoře Nadace OSF je školení pro zúčastněné vyučující zdarma, a to včetně oběda a uhrazení cestovních nákladů. Podmínkou je ochota odvést lekce sexuální výchovy s alespoň dvěma třídami/skupinami studujících po absolvování školení. Před samotným školením se očekává z vaší strany časová investice cca tří hodin na seznámení se s materiály, které vám včas zašlou organizátoři. Z každé školy se může zúčastnit maximálně jedna osoba.

Přihlásit na školení se můžete zde.

Koukněte také, co si dospívající myslí o výuce sexuální výchovy:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram