Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kolej Bubeneč je znovu v provozu. Zrekonstruovaná budova nabídne prostory i pro studenty se specifickými potřebami

09. 09. 2023 - Vincenc Novák

ČVUT po třech letech rekonstrukce otevřelo kolej Bubeneč. Zmodernizovaná budova nabídne celkem 378 lůžek a její součástí jsou nově i dva pokoje určené pro studenty se specifickými potřebami.

Ubytovací kolej se nachází mezi Bubenčí a Dejvicemi nedaleko dejvického kampusu. Budova měla původně dispozici složenou z třílůžkových pokojů a společných sociálních zařízení na jednotlivých patrech. Nyní se objekt díky rekonstrukci proměnil v moderní buňkovou kolej.

Zrekonstruované ubytovací prostory Bubenečské koleje. Zdroj: ČVUT

Kolej původně nabízela 534 lůžek ve třílůžkových pokojích. Podle rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka se díky snížení ubytovací kapacity podařilo dosáhnout většího komfortu ubytovaných studentů a studentek. "Do budoucna plánuje ČVUT modernizovat další ubytovací prostory, postupně i bloky kolejí Strahov," říká Petráček.

Bubenečská kolej nově nabízí 86 ubytovacích buněk složených z dvou dvoulůžkových pokojů 2+2. Studenti budou mít také větší soukromí díky dělícím příčkám mezi jednotlivými postelemi. Větší komfort zajistí také společné kuchyně, jejichž součástí jsou dva kombinované sporáky a mikrovlnná trouba.

Budova nabízí i venkovní posezení s možností grilování. Zdroj: ČVUT

Pro studenty s omezenou schopností pohybu jsou určeny dvě nové buňky disponující pokojem pro imobilní osobu, pokojem pro asistenta a předsíňkou.

Kolej nově nabídne také místnosti pro uložení jízdních kol či cestovních zavazadel, prádelnu a sušárnu s uzamykatelnými kójemi. Součástí budovy je dále studovna, osvětlené venkovní hřiště s umělým povrchem, posilovna nebo zahradní gril se stylovým posezením a s možností zastřešení plachtou v případě špatného počasí. Posezení nabídne také střešní terasa.

Součástí koleje je také venkovní hřiště. Zdroj: ČVUT

Zdroj: ČVUT

Zdroj úvodního obrázku: ČVUT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram