Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kde sehnat levné učebnice?

29. 09. 2023 - Aneta Havránková

Se začátkem školního roku se pro mnoho studentů stává hledání cenově dostupných učebnic prioritou číslo jedna. A právě zde vstupují do hry facebookové skupiny a specializované weby, které nabízejí učebnice za zlomek ceny.

1. Facebookové skupiny:

Učebnice na prodej, burza učebnic
S téměř 30 tisíci členy a denně se objevujícími novými inzeráty je tato skupina jedním z největších trhů pro nákup a prodej učebnic. Zde můžete snadno přidat svou nabídku nebo poptávku, ale buďte obezřetní - většinou zde naleznete učebnice pro střední školy. Důležité je vždy ověřit totožnost prodejce a nikdy neposílat peníze předem.

Prodej učebnic (on-line burza)
S téměř 10 tisíci členy se tato skupina zaměřuje na nabídku učebnic především pro vysokoškoláky. Ceny zde bývají mnohdy překvapivě přijatelné - často jde o polovinu méně než běžné knihkupectví nabízí.

Učebnice na prodej
Tato skupina není příliš odlišná od předchozích dvou. Doporučujeme prohledat všechny tři, abyste našli ty nejlepší ceny a přesně to, co hledáte. Navíc je vhodné najít prodejce z vašeho města, abyste se vyhnuli potenciálním internetovým podvodům.

Učebnice k prodeji
Tato skupina je dalším zdrojem pro učebnice zejména pro střední a vyšší odborné školy.

2. Weby/kamenné obchody:

burzaucebnic.cz
Tento web nabízí zachovalé učebnice z druhé ruky, i když mohou být o něco dražší než ty, které najdete na Facebooku. Zde máte jistotu, protože vše probíhá přes zprostředkovatele a knihy jsou doručeny přes Zásilkovnu.

mojeucebnice.cz
Na tomto webu naleznete učebnice pro všechny vzdělávací stupně. Nabídka je obrovská, ať už hledáte jakýkoli titul. U každého inzerátu je také uvedeno, kde je možné učebnici vyzvednout.

antikvariatucebnice.cz
Tato stránka nabízí spíše odbornější knihy, ale také středoškolské učebnice, skripta a další tituly. Můžete se také vydat do kamenné prodejny v Myslíkově ulici. Vše je však možné také poslat přes Zásilkovnu nebo Českou poštu.

trhknih.cz
Tento e-shop funguje na stejném principu jako všechny tři předchozí. Knihu si můžete buď osobně vyzvednout přímo od inzerenta, nebo si ji nechat poslat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram