Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kde hledat levnou dovolenou?

28. 06. 2022 - Aneta Havránková

Škola končí a začíná léto, které si většina lidí spojuje s cestováním. V sezóně se ceny všech teplých destinací klasicky zdražují, ale přesto pro vás máme několik tipů, kam se vydat a neutratit velké peníze.

Jak jsme již dříve zmiňovali, pro mladé lidi jsou skvělé projekty Erasmus plus a European Solidarity Corps, s kterými se můžete vydat do všech možných teplých i chladnějších destinací v Evropě. Žádný z těchto programů ale nemůžete brát jako dovolenou, jsou plné vzdělávání a získávání praxe. Ovšem prostor pro poznání místní kultury zde máte taky.

Podobné projekty najdete na www.eycb.eu, www.helppeople.cz, ve skupině Youth Projects Czech Republic na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/520036428064646) a mnoha dalších.

Kam ale vyrazit na dovolenou tak, aby to bylo student friendly? Určitě doporučujeme sledovat stránky zaletsi.cz, kde naleznete levné letenky i celé zájezdy. Nebo pak honzovyletenky.cz. Naleznete zde letenky do tisícovky z Prahy, Vídně, Bratislavy a dalších blízkých destinacích České Republiky. Nejvíce jich ale klasicky bývá z Vídně, kde se vejdete do 500 korun a vlakem jste ve Vídni jakožto student za 250 korun.

A kde hledat levné ubytování? Nejlepší jsou vždy airbnb a booking. Na těchto dvou naleznete jak soukromé apartmány, hotely, tak i hostely. Navíc zde naleznete jen ověřené hostitele a vždy u nich vidíte hodnocení. Tyto servery fungují snad v každém městě na celém světě. Pokud chcete opravdu levnou dovolenou, doporučujeme zvolit možnost bez stravování a stravovat se pak v místních podnicích/stáncích/supermarketech, popř. si sami vařit.

Na cestování sami se necítíte a raději byste někam s cestovkou, která vám vše zařídí? Pak doporučujeme sledovat web cestujlevne.com, kde naleznete levné zájezdy s all inclusive stravou za 5 - 12 tisíc, samozřejmě vždy záleží na destinaci. Nejlevněji vychází Tunisko, Egypt, Turecko, o něco dražší jsou evropské destinace u Středozemního moře a 10 tisíc většinou přesáhnou destinace jako jsou Kapverdy a vzdálenější oblasti.

Tak neváhejte a někam se vydejte. Cestování je ta nejlepší investice!

Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/aerolinka-denni-svetlo-doprava-dopravni-letoun-358319/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram