Cookie Consent by Free Privacy Policy website

K jednotné přijímací zkoušce se letos přihlásilo více než 103 tisíc uchazečů

14. 04. 2022 - Martina Podškubková

Zatímco uchazeči o čtyřleté maturitní obory už mají své přijímací zkoušky většinou vykonané, děti, které se hlásí na víceletá gymnázia, zkouška teprve čeká. V letošním školním roce zkoušky pro čtyřleté obory konaly 12. a 13. dubna, pro osmiletá a šestiletá gymnázia jsou naplánovány na 19. a 20. duben 2022. Náhradní termín pro ty, kteří se z důvodu nemoci nemohli prvních termínů zúčastnit, se koná 10. a 11. května.

Celkový počet podaných přihlášek letos přesáhl 188 tisíc. Jednotnou přijímací zkoušku do čtyřletých oborů vzdělání a oborů nástavbového studia bude v letošním školním roce konat 79,6 tis. uchazečů. O přijetí na šestiletá gymnázia se bude ucházet 5,7 tis. uchazečů. Na osmiletá gymnázia podalo přihlášku 17,9 tis. žáků pátých ročníků základních škol. V loňském školním roce se do čtyřletých oborů vzdělání a oborů nástavbového studia hlásilo 60,9 tis. uchazečů, na šestiletá gymnázia 5,3 tis. uchazečů a na osmiletá gymnázia 17,5 tis. dětí.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky budou zpřístupněny ředitelům středních škol 28. dubna 2022. Ve stejný den budou na prijimacky.cermat.cz zveřejněny oficiální klíče správných řešení.

Pokud vás zajímá testové zadání pro čtyřleté obory, můžete se na ně podívat zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram