Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jaké budou podmínky odjezdu dětí na tábory?

17. 06. 2021 - Martina Podškubková

Podmínky pořádání pobytových táborů stále nejsou zcela jasné, i přesto, že odjezd prvních turnusů se blíží. Ministerstvo zdravotnictví zaskočilo svým opatřením k testování na pobytových táborech všechny pořadatele. První z variant bylo, že by se mělo testovat PCR testem před odjezdem a pak vždy po týdnu. Pokud by tedy děti odjely na třítýdenní tábor, čekaly by je v průběhu tábora další dva testy. Nakonec však došlo ke změně a bude stačit pouze PCR test před táborem. Ministerstvo zdravotnictví počátkem tohoto týdne usnesení změnilo tak, že pokud i jen jeden z účastníků bude mít pouze antigenní test, museli by se všichni po týdnu přetestovat. Nakonec došlo k dohodě mezi hlavní hygieničkou a zástupci pořadatelů táborů, že stačí PCR test před zahájením tábora, a pouze ty děti, které se otestují antigenními testy, se budou muset po sedmi dnech otestovat znovu.

„Budeme doporučovat všem rodičům, aby s dětmi před odjezdem zašli na PCR test, protože pak odpadne povinnost přetestování v průběhu tábora. Nicméně chápeme, že některé děti PCR test třeba nestihnou, organizátoři tak budou připraveni tuto část dětí na místě otestovat,“ oznámil po jednání s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Dosažený kompromis vítá také organizace Junák – český skaut, která pořádá tisíc táborů pro 32 tisíc dětí.

„Za dosažené řešení jsme rádi a děkujeme všem za projevenou podporu. Skautští vedoucí dostanou do konce týdne aktualizované skautské táborové podmínky,“ uvedli skauti po jednání ČRDM s hlavní hygieničkou na jejich facebookovém profilu.

A jaké jsou prozatím podmínky pro účast dětí na táborech?

Před nástupem na tábor by děti měly splnit jednu z podmínek:

  • 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz),
  • PCR test starý maximálně 7 dní,
  • antigenní test starý maximálně 3 dny (poté přetestování každých 7 dní),
  • vlastní test provedený na místě (poté přetestování každých 7 dní),
  • potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (poté přetestování každých 7 dní),
  • testovat se vůbec nebudou muset ti, co předloží doklad o prodělané nemoci nebo o očkování.

Upravené mimořádné opatření ještě předloží ministerstvo zdravotnictví vládě na jednání v pondělí 21. června.

Fotografie od uživatele Susanne Jutzeler ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram