Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Gamifit: aplikace, která chce v dětech vzbudit motivaci k pohybu, která bude trvat déle, než do dalšího zvonění

13. 05. 2022 - Martina Podškubková

V rámci právě probíhajícího finále inovační soutěže NakopniPrahu vzniká mimo jiné projekt “Gamefit”. Jde o fitness aplikaci pro děti, která kromě funkcí inspirovaných podobnými aplikacemi pro dospělé zároveň obsahuje řadu herních prvků a umožňuje propojení třídy s učitelem. Ten tak může žákům zadávat hravou formou sportovní výzvy a motivovat děti k pohybu.

Už před pandemií byl nedostatek pohybu u dětí zásadním problémem – a téměř dva roky distanční výuky tento problém ještě zhoršily,“ říká spoluzakladatelka projektu Andrea Petrová. 

Gamifit má za cíl pomoci dětem najít vlastní motivaci k pohybu (která jim, jak ukázala pandemie, bohužel často chybí) a poskytnout učitelům vzdělávací nástroj inspirovaný metodami, které někteří z nich používali už právě v rámci distanční výuky. 
Chceme vytvořit řešení, které bude vyhovovat jak dětem, tak učitelům. Proto je teď pro nás nejdůležitější zpětná vazba. Rádi bychom navázali kontakt s učiteli tělesné výchovy a vedeními základních škol, kteří by s námi měli zájem projekt krátce prokonzultovat,” dodala Petrová.

Pokud vás projekt “Gamifit” zaujal, navštivte jeho stránky www.gamifit.cz  a nebo rovnou tým kontaktujte na emailu info@gamifit.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram