Cookie Consent by Free Privacy Policy website

I letos se mohou studenti středních škol přihlašovat do Ekonomické olympiády. V posledních pěti letech se tohoto projektu zúčastnilo více než 63 000 dětí. Přihlásit je mohou nyní jejich učitelé až do 19. listopadu. Novinkou v letošním roce je rozšíření soutěže i na kategorii pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Díky účasti se žáci mohou zábavnou formou seznámit s oblastí financí a ekonomie, získat bonusové body při přihlašování se na střední školy a vyhrát hodnotné ceny.

Proč by pro vaše žáky mohla být Ekonomická olympiáda zajímavá?

  • Díky účasti v soutěži naučíte své studenty, jak se nedostat do dluhů a jak zhodnotit své budoucí investice.
  • Vaši studenti začnou více chápat ekonomické souvislosti v aktuálním dění v ČR i ve světě.
  • Získáte zajímavé kontakty z ekonomické praxe a také nové informace ze světa vzdělání a ekonomie.

Přihlašovat se do Ekonomické olympiády mohou střední školy do 19. listopadu, pro základní školy je termín delší, přihlásit mohou učitelé své žáky až do 14. ledna 2022. Přihláška je k dispozici zde.

O Ekonomické olympiádě

Ekonomická olympiáda je největší celostátní soutěží ve znalostech z ekonomie a financí pro středoškoláky v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a nově také v Řecku a Číně. Cílem tohoto unikátního projektu je atraktivní formou zvyšovat povědomí a znalosti studentů středních škol o ekonomii a financích a podporovat nadějné budoucí ekonomy. Ekonomickou olympiádu od roku 2016 pořádá a odborně garantuje nezisková organizace Institut ekonomického vzdělávaní z. ú. (INEV), která vytváří zázemí pro studium a výuku ekonomie a financí na středních školách, a tak přispívá ke zvýšení celkové ekonomické a finanční gramotnosti ve společnosti. 

INEV pořádá také kurzy pro pedagogy

INEV akademie je určena pedagogům, kteří se zabývají výukou ekonomie na středních školách. Kurzy jsou šité na míru potřebám středoškolských učitelů. Z výsledků testů Ekonomické olympiády z minulých let pořadatelé vypozorovali, které učivo dělá žákům potíže, a nabízí tak pedagogům možnost rozšíření jejich pedagogických dovedností v daných ekonomických tématech. Kurzy navštěvují učitelé společenských věd, odborných předmětů, matematiky, posluchači pedagogické fakulty nebo začínající učitelé.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram