Návrh na delší vánoční prázdniny by měl zůstat nenaplněn.  Shodli se na tom ve středu 1. prosince ministr školství v demisi Robert Plaga a kandidát na ministra ve vládě Petra Fialy Petr Gazdík. Oba politici následně zprávu potvrdili, Plaga příspěvkem na twitteru a Gazdík formou tiskové zprávy. Děti by se však měly před začátkem vánočních prázdnin otestovat. Robert Plaga už dříve vyjádřil, že s prodlužováním vánočního volna nesouhlasí.

Ministr školství v demisi Plaga přislíbil, že splní požadavek epidemiologů nastupující vlády Petra Fialy, aby se žáci a studenti před odchodem na prázdniny otestovali.

„Myslím, že je nutné, aby se nákaza nešířila dále do rodin. Proto jsme se dohodli, že se všichni plošně otestují bezprostředně před odchodem na prázdniny,“ uvedl v tiské zprávě pravděpodobný budoucí ministr školství Petr Gazdík. 

Zprávu o neprodloužení vánočních prázdnin vítá také pražská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání hl. m. Prahy Mariana Čapková.

„Prohlášení Roberta Plagy, že školy zůstanou otevřené, mi přineslo novou naději, že by snad školství mohlo přestat být obětním beránkem pandemie. Pokud se tento obrat na ministerstvu školství i zdravotnictví podaří udržet, dočkáme se snad toho, co školy potřebují nejvíc: podporu ve zvládnutí každodenní reality pandemie, nikoli lockdown,“ uvedla Čapková.

Vánoční prázdniny dětem začínají v letošním školním roce od čtvrtka 23. prosince 2021 a do lavic se děti vrátí 3. ledna 2022. 

Fotografie od uživatele Dana Tentis ze služby Pexels