Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vláda po svém posledním jednání 22. prosince oznámila pravidla, která čekají žáky ve školách po jejich návratu z prázdnin. V prvních čtrnácti dnech je čeká testování antigenními testy dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Cílem vlády je zabránit nekontrolovatelnému šíření nové varianty koronaviru s názvem omicron.

„V prvních čtrnácti dnech v lednu budou žáci, studenti a zaměstnanci ve školách testováni dvakrát týdně. Toto opatření nám umožní zachytit nástup varianty,“ uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Petr Fiala.

Testovat se budou nově i očkovaní žáci a zaměstnanci a používat by se měly kvalitní antigenními testy, které prošly kontrolou kvality. I nadále se testování týká pouze dětí v přípravných třídách základních škol a přípravného stupně ZŠ speciální, žáků základní školy, střední školy a konzervatoře v denní formě vzdělávání.

Vláda upravila také pravidla pro lyžařské zájezdy

Děti, které čeká lyžařský výcvik, se otestují PCR testem pouze před odjezdem na hory. Doposud platilo, že by si děti musely po třech dnech udělat nový test. „Mohou odjet všechny děti na hory, stačí, když budou mít negativní PCR test před odjezdem na hory, pak mohou lyžovat celý týden. Nebude tedy žádný rozdíl mezi očkovanými a neočkovanými dětmi,“ uvedl nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Celé znění mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví je k dispozici zde.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram