Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Co čeká žáky a studenty ve školách od 15. listopadu a jak se šíří koronavirus v pražských školách?

11. 11. 2021 - Martina Podškubková

Vláda schválila nová opatření ve školství, která vstoupí v platnost od pondělí 15. listopadu. Od tohoto data se mění pravidla převážně hlavně pro vysokoškolské studenty, protože ti v učebnách, kde se v jednu chvíli vyskytuje více než 50 osob musí povinně nosit respirátor. Ve stejný den bude také pokračovat v Praze antigenní testování na základních a středních školách, které bylo vyhlášeno na základě překročení hranice 300 nových pozitivních případů na 100 tisíc obyvatel za týden. V 1. kole testování, které školy podstoupily v pondělí 8. listopadu a účastnilo se jej celkem 94 320 žáků, bylo 1 132 pozitivních žáků. Z nich bylo k 11. listopadu ve 12 hodin potvrzeno přesnějšími PCR testy 135 pozitivních případů. K testům přišlo také 1 281 zaměstnanců škol, z nichž bylo pozitivně testováno antigenním testem 24 osob.

Vláda také v pátek 12. listopadu projedná pokračování testování ve školách v následujících týdnech, tedy vždy v pondělí 22. a 29. listopadu. Další pokračování testování ve školách podpořili také zástupci Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES).

V základních a středních školách i nadále platí povinnost nosit ochranu dýchacích cest při pobytu ve společných prostorách škol, při výuce nejsou roušky nebo respirátor povinné.

V prvním listopadovém týdnu (1.-7. listopadu) mělo v pražských školách pozitivní test na koronavirus 622 osob, z toho 553 žáků a 69 učitelů, karanténa byla nařízena 6 500 dětem, uvedla ve čtvrtek 11. listopadu na tiskové konferenci na pražském magistrátu hlavní pražská hygienička Zdeňka Jágrová.

Photo by Edward Jenner from Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram