Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak jsme informovali již v srpnu tohoto roku, více než padesát tisíc žáků má po dlouhé distanční výuce mezery ve vzdělání. Dohnat tyto mezery bude dětem nějakou dobu trvat a vznikají proto nejrůznější formy pomoci. Ministerstvo školství proto vyčlenilo základním a středním školám téměř 250 milionů korun. Kromě doučování na školách se ale pomoci dětem s probíranou látkou snaží i neziskové organizace. Jednou z nich je i Člověk v tísni. Na novém webu doucujte.cz, který byl spuštěn 1. září, mohou rodiče, studenti pedagogických oborů nebo učitelé najít všechny potřebné informace.

Člověk v tísni podporuje vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí již 15 let. Doučovacích programů se ročně účastní stovka dětí. Doučování je realizováno buď prezenční formou, pandemie koronaviru jej ale také přenesla do online prostředí.

Vzhledem k dlouholetým zkušenostem s doučováním dětí Člověk v tísni na webu doucujte.cz sdílí všechny materiály, které mohou pomoci doučujícím, dobrovolníkům, studentům, pracovníkům vzdělávacích a sociálních neziskových organizací, ale i případně rodičům nebo učitelům.

Potřebujete pomoci s doučováním dítěte? Obraťte se na jednu z organizací, které působí ve vašem okolí. Jejich seznam najdete na webu ministerstva školství zde.

Pokud začínáte doučovat a nevíte si rady, najdete mnoho osvědčených materiálů pro tyto účely zde. Jste-li učitel a chcete-li ostatním prozradit, co vám při doučování nejvíce pomáhalo nebo se vám osvědčilo, můžete Člověka v tísni kontaktovat na jakdoucovat@clovekvtisni.cz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram