Mezinárodní Advanced Placement (AP) zkoušku složilo 41 % studentů Centra pro talentovanou mládež (CTM) na nejlepší známku a patří tak k nejlepším na světě. Na složení zkoušek se připravovali v individuálních online kurzech s instruktorem v programu CTM Online a u zkoušek excelovali v konkurenci dalších 5 milionů studentů z celého světa ve zkouškách Psychology, Statistics, Macroeconomics, Chemistry, Computer Science nebo například Biology.

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) jako partnerská organizace americké College Board pro Českou republiku a Slovensko spolupořádá zmíněné Advanced Placement (AP) zkoušky. Jedná se o celosvětově uznávané oborové zkoušky. Program Advanced Placement je srovnatelný s mezinárodní maturitou International Baccalaureate (IB), kterou v České republice nabízí několik soukromých škol. AP program je oproti ní ale finančně dostupnější, a hlavně pak flexibilní systém, ve kterém se student může věnovat oboru svého zájmu a budoucího studia. 

AP program je natolik propracovaný, že jej uznávají v přijímacím řízení univerzity jak u nás, tak v zahraničí. Z českých vysokých škol jsou to například některé fakulty Univerzity Karlovy, Masarykova Univerzita v Brně, Vysoké učení technické v Brně nebo třeba Česká zemědělská univerzita v Praze. Ze zahraničních univerzit  AP zkoušky uznávají například univerzity Cambridge, Oxford, Copenhagen University College of Engineering v Dánsku, Delft University of Technology v Holandsku nebo například Imperial College v Londýně. U nás se studenti mohou na složení AP zkoušek připravovat v online kurzech CTM a zkoušky složit už během střední školy, přitom si osvojit řadu dovedností a otevřít si dveře k dalšímu studiu.

V České republice přibývá škol, které začleňují AP program do svých osnov nebo jej doporučují svým studentům. Je to prestižní záležitost pro školu a příležitost získat mezinárodní vzdělání pro motivované studenty.

CTM pomáhá studentům na jejich vysněné univerzity

CTM je otevřeným centrem a k AP kurzům i zkouškám přijímá studenty bez ohledu na jejich domovskou školu. Víme, jak náročné je pro studenty skloubit studium CTM AP kurzů s nároky jejich školy, ať se jedná o jeden AP kurz nebo ucelený AP Capstone Diploma. Ale výsledek stojí za to, v tom nás každý rok utvrzují nejen vynikající výsledky studentů v mezinárodních AP zkouškách, ale zejména jejich univerzitní akademické úspěchy. Se studenty se setkávám na řadě akcí a jejich zpráva je jasná: CTM mi pomohlo na moji vysněnou univerzitu,” říká Jeanne Bočková, ředitelka CTM.

Zajímá vás více o Centru pro talentovanou mládež? Přečtěte si rozhovor s Jeanne Bočkovou pro Prahu školskou.