Cookie Consent by Free Privacy Policy website

České školství dlouhodobě bojuje s nedostatkem učitelů. A to i přesto, že platy ve školství neustále rostou, podle posledních zveřejněných údajů, které vydalo ministerstvo školství v lednu, činil průměrný plat učitele v loňském roce 48 444 korun. Přesnější statistiky zveřejní ministerstvo školství v jarních měsících. Pro vysokoškoláky, kteří uvažují o změně povolání a rádi by učili, nyní startuje další ročník programu Učitel naživo.

Učitel naživo je dvouletý program pro budoucí učitele (dříve také nazývaný jako tzv. pedagogické minimum). Je určen absolventům vysokých škol, kteří chtějí učit děti na druhém stupni základní školy nebo na střední škole, ale chybí jim potřebné pedagogické vzdělání. V následujícím školním roce program vstoupí již do svého sedmého běhu. Přihlášky do programu mohou zájemci podat do konce února.

Pro zájemce o učitelskou profesi také organizace Učitel naživo připravila ochutnávky programu, ta nejbližší vás zavede do tajů matematiky a koná se v úterý 15. února online. Více informací najdete zde.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram