Veliký úspěch zaznamenala Česká republika ve světovém finále učitelské soutěže Global Teacher Prize (GTP). Štěpánka Baierlová postoupila do světového finále top 50 ceny Global Teacher Prize z více než 8000 kandidátů ze 121 zemí. Navázala na úspěch Tomáše Chrobáka, který se do světového finále top 50 ceny GTP probojoval loni.

„Ocenění Global Teacher Prize Czech Republic mi umožnilo být víc slyšet, ovlivňovat veřejný prostor a podílet se na změnách našeho vzdělávacího systému,“ říká Štěpánka Baierlová. Ta v současné době učí na prvním stupni v laboratorní škole Labyrinth v Brně, kde vyučuje také Pavlína Loňková, která obsadila třetí místo v letošním ročníku ceny GTP CZ.

Český učitel postoupil do TOP 50 už podruhé za sebou. Loni se do TOP 50 dostal vítěz ceny GTP z roku 2019 Tomáš Chrobák.

„Postup Štěpánky Baierlové minimálně pro mě znamená ještě větší uvědomění si toho, že v Česku je opravdu velká spousta inspirativních pedagogů, kteří boří a nebo pomáhají bořit přežité nefunkční stereotypy, přinášejí do českého vzdělávání svěží vítr a posouvají ho dál. A taky je to o naději, že nastávají změny k lepšímu,“ dodává manažerka GTP CZ Hana Matoušů.

Finalisté GTP nyní porotě posílají další materiály, podle kterých následně porota vybere vítěze.