Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bubnovačka 2021: Bubnujte s námi, aneb ticho děti před násilím neochrání

11. 11. 2021 - Martina Podškubková

LOCIKA - centrum pro děti ohrožené domácím násilím organizuje letos poprvé v České republice Bubnovačku, akci, která má připomenout, že hlas dětí je důležitý. Uskuteční se 19. listopadu v rozmezí 10. a 11. hodiny dopolední a má symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence. Akci zaštítila Mariana Čapková, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání hl. m. Prahy.

„Násilí na dětech je tady, je kolem nás, i když ho často nevnímáme, nevidíme. Je důležité dětem naslouchat a věřit jim. S násilím se můžeme vypořádat jen tak, že ho nebudeme bagatelizovat, přehlížet a vnímat jako něco, co se nás přece netýká. 19. listopad je znám jako Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pro děti ve škole je to skvělá příležitost pro otevření tématu, prevenci, poskytnutí kontaktů na krizové linky i odborná pracoviště. Je důležité o násilí nemlčet," říká Mariana Čapková.

Bubnovačkou se čeští pořadatelé inspirovali na Slovensku, kde ji odstartovalo v roce 2014 Centrum Slniečko, člen Koalice pro děti Slovensko, které se problematice násilí na dětech věnuje více než 20 let. Již několik ročníků této akce se koná ve spolupráci s Národním koordinačním střediskem pro řešení problematiky násilí na dětech při MPSVaR SR, které na Slovensku hraje klíčovou roli při realizaci konkrétních systémových řešení, zajišťujících ochranu dětí před násilím.

Pomůžete se svojí třídou odstartovat podobnou tradici, jako u našich východních sousedů? Připojte se například prostřednictvím facebookové události. Typy, jak s tématem pracovat ve výuce najdete také zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram