Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Blackberry telefony končí, společnost vypíná servery

07. 01. 2022 - Patrik Vodrážka

Když se v dnešní době řekne BlackBerry, mnozí už možná ani nebudou vědět. Přitom se ve své době jednalo o jednoho z největších výrobců mobilních tlačítkových telefonů. Vypadá to však, že se jedná o definitivní konec éry tohoto výrobce telefonů, neboť zařízení již nebudou funkční.

Společnost přišla s oznámením, že od 4. ledna budou servery vypnuté, čímž se znemožní veškeré služby provozované touto firmou a podle vyjádření nebude spolehlivě fungovat ani odesílání SMS či telefonování, i když by to v praxi stále fungovat mělo.

Poslední model od společnosti BlackBerry vyšel v roce 2018, jednalo se o model s tlačítky BlackBerry KEY2. Společnost tak nové zařízení nevydala už přes tři roky. V roce 2019 to začalo ukončením provozu obchodu s aplikacemi a s oblíbenými službami Messenger (BBM), což odstartovalo zásadní a konečný začátek konce.

U produktů Blackberry, které jsou vybavené Androidem, to také není dobrá zpráva. Uživatelé totiž ztratí podporu hlavně bezpečnostních aktualizací systému, což je ovlivňující mnohem více, než podpora některých funkcí a služeb, které by se jinak daly nahradit.

Také se objevila spekulace, že společnost chce pouze uklidit své staré zařízení a začít s novým štítem vzhledem k tomu, že v dubnu minulého roku oznámila, že se uživatelé mohou těšit na nový BlackBerry telefon s podporou 5G sítí, QWERTY klávesnicí a s fotoaparáty konkurujícími parametrům dnešních vlajkových lodí. Je tak otázkou, jestli se jedná o opravdový konec celé této značky, nebo pouze konec všech aktuálních modelů.

Fotografie pochází od uživatele Huy Phan ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram