Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bangkok: Co navštívit a kam se vydat za gastronomií? Zeptali jsme se vítězky Masterchefa Kristiny Nemčkové

13. 12. 2022 - Aneta Havránková

Bangkok je hlavní a největší město Thajska, které je považováno za vstupní bránu do jihovýchodní Asie. Velkoměsto je proslulé malebnými uličkami, historickými památkami, thajskými masážemi a skvělou gastronomií. Co v Bangkoku nevynechat, v jaké čtvrti se ubytovat, a kde se pořádně najíst? Přinášíme vám tipy společně s historicky nejmladší vítězkou soutěže Masterchef.

Většina turistů přilétá na větší z letišť hlavního thajského města, které nese název Suvarnabhumi a nachází se třicet kilometrů východně od Bangkoku. Na cestě od letiště až do centra města stojí mnoho hotelů. Ceny ubytování jsou zde velmi příznivé, a tak doporučujeme připlatit si pár korun a bydlet přímo v centru. Hromadná doprava je tady totiž jeden velký zmatek. Doporučené čtvrti jsou Sukhumvit, Silom a Kha San. Jedná se o velmi rušná místa, ale vše je od nich na dosah ruky.

Prvních den si většina lidí vyhradí na vzpamatování se z dlouhého letu a časového posunu. Další den už ale slouží k objevování místní kultury, památek a gastronomie. Většina turistů se nejprve vydá k chrámům Wat Pho, Wat Phra Kaeo či Wat Arun. Chrámy za návštěvu určitě stojí, ale je lepší se sem dostavit brzy ráno nebo později večer, z důvodu velkého počtu návštěvníků. Před památkami je potřeba dávat si pozor na podvodníky, kteří po vás chtějí neexistující vstupy a nabízí předražené služby. Za zmínku stojí i tržiště Chatuchak, známý Dusit Palace, největší socha Buddhy na světě a pověstná čtvrť ChinaTown.

ChinaTown je vstupní bránou do světa gastronomie. Naleznete zde nejrůznější restaurace a potraviny, o kterých jste vživotě neslyšeli. V Bangkoku doporučuji určitě zajít do ChinaTown, kde se to jen hemží street food stánky. Nesmíte samozřejmě vynechat ani markety s čerstvými asijskými surovinami. Za sebe bych doporučila Jae Mae Thewet Market. Kromě ChinaTownu ještě doporučuji noční food market na Khao San road,“ doporučila vítězka soutěže Masterchef, Kristina Nemčková.

Mladá kuchařka dodává, že jídlo ve stáncích je někdy velmi těžké identifikovat, takže si vše vybírá podle pohledu. Thajskou specialitou je krokodýlí maso, hmyz, pavouci, hadi a neznámé druhy ovoce a zeleniny. O víkendu také doporučuji navštívit The Chatuchak Weekend Market, jedná se totiž o největší trh na světě, sdělila Nemčková. V Bangkoku se se svým tátou zúčastnila i kurzu vaření, který si velmi pochvaluje. Je ráda za tipy, které obdržela od místních kuchařů.

V Bangkoku se nachází i legendární restaurace Jay Fai, která se pyšní Michellinskou hvězdou. Šéfkuchařka podniku je sedmasedmdesátiletá gastronomická hvězda Supynia Junsuta, která své pokrmy připravuje v lyžařských brýlích. Je však téměř nemožné na místě obsadit stůl. Na každý den se rozdává limitovaný počet vstupenek do restaurace a zájem je opravdu veliký. Neexistují navíc žádné možnosti rezervace, jedinou možností, jak přijít ke vstupence je tedy vystání fronty.

Za gastronomií je fajn vyrazit i na thajské ostrovy, kam se dostaneme z Bangkoku letadlem za pár stovek. Nejznámějšími ostrovy jsou Phuket, Krabi, Ko Lanta a Ko Phi Phi. Díky velkému množství turistů však nabízí spíše mezinárodní gastronomii než tu thajskou. Kristina Nemčková se vydala na Krabi, kde se jí po chvíli hledání povedlo najít thajskou restauraci. Dopřála si tak krokodýla, který prý chutná podobně jako kuřecí maso. Masterchefka doporučuje výlet do Thajska všem milovníkům asijského jídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram