Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Aplikace pro pomoc s výukou českého jazyka pro ukrajinské děti jsou nyní pro učitele zdarma

07. 04. 2022 - Martina Podškubková

Máte ve třídě nově dítě z Ukrajiny a rádi byste mu usnadnili výuku češtiny, aby rychleji zapadlo do českého kolektivu? Pomoci mohou aplikace WocaBee a Včelka, které jsou nyní pro děti a učitele i v ukrajinštině a využívat je mohou zdarma.

Zatímco aplikace Včelka je spíše vhodná pro mladší děti na prvním stupni základní školy, aplikaci WocaBee mohou využívat děti i učitelé od prvňáčků po maturanty.

A jak aplikace fungují?

Webová aplikace WocaBee je dostupná online bez nutnosti instalace na jakémkoli zařízení (mobil, tablet, počítač). Učitel zadává do aplikace balíčky slovíček, které si žáci následně procvičují s použitím 8 různých sofistikovaných metod. Aplikace využívá umělou inteligenci, která žákovi procvičování individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách činí nejčastěji chyby. WocaBee dokáže slovíčka i přečíst či ověřit u žáka výslovnost. Pro žáky je taková forma učení velmi motivující, tím i efektivní.

Hlavní přínosnou částí aplikace Včelka je Čeština pro cizince. Tato část byla vytvořena ve spolupráci s Ústavem jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy (ÚJOP UK) a je vhodná pro Ukrajince, kteří se chystají setrvat v ČR. Sekce je zaměřena na výuku českého jazyka studentů s odlišným mateřským jazykem, cílem je tedy usnadnit a urychlit proces učení češtiny. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram