Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Anonymous vyhlásili Rusku kybernetickou válku

01. 03. 2022 - jan.sercl

Skupině hackerů se již podařilo vyřadit z provozu několik ruských TV stanic, namísto klasického programu na nich běžela ukrajinská hudba a ukrajinské národní symboly. Putinovi vzkazují toto: "Tuto válku nemůžete vyhrát bez ohledu na to, jak mocní si myslíte, že jste."

V reakci na Putinovy absurdní požadavky a neochotu ukončit válčení se Anonymous rozhodli, že zakročí po svém. Na svém Twitteru vyhlásili ruskému prezidentovi kybernetickou válku. Jak název napovídá, fungují zcela anonymně, přičemž se jim daří páchat "zločiny" obrovských rozměrů. Kromě ruských televizních programů se nabourali do více než 300 různých cílů, včetně ruské vládní agentury, státních médií, ruské banky a také do webových stránek předních běloruských bank.

Útoky většinou probíhají formou DDoS, což je zjednodušeně přehlcení webových stránek požadavky na připojení od obrovského množství různých počítačů, servery následně nevydrží nápor a spadnou. Konkrétně u stránky Russia Today, která prý šíří "ruskou vládní propagandu", mluvčí stanice uvedl: "Po prohlášení Anonymous se webové stránky RT staly předmětem masivních DDoS útoků z přibližně 100 milionů zařízení, většinou z USA."

Hacktivisté však necílí pouze na webové stránky, podařilo se jim například na dálku zmocnit Putinovy luxusní jachty, která má modifikovatelné údaje o datu námořní dopravy. Nyní to vypadá, jako kdyby jachta nabourala do ukrajinského Hadího ostrova a v cílové destinaci má napsáno "peklo". Dále se jim podařilo "odhalit přibližně 200 GB e-mailů od běloruského výrobce zbraní Tetraedr. Tato společnost poskytovala logistickou podporu Vladimiru Putinovi při jeho invazi na Ukrajinu."

Anonymous ovšem nebyli první, kdo se účastní kybernetického zbrojení. Ukrajina se patrně také stala obětí řady útoků, z nichž Kyjev viní Rusko. Moskva samozřejmě popřela, že by se na situaci jakkoli podílela. "Rusko se nerozhodlo napadnout Ukrajinu tento týden," řekl Rick Holland, ředitel pro informační bezpečnost ve společnosti Digital Shadows. "Vojenští plánovači se na toto tažení připravovali roky dopředu. Dezinformace, falešné vlajky, DDoS útoky a ničivý wiper malware jsou součástí ruské vojenské doktríny; bojové plány byly vypracovány a nyní se realizují."

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram