Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Akce Science is wonderful! chce přiblížit a zpopularizovat vědu dětem ze základních a středních škol

08. 11. 2021 - Martina Podškubková

Přibližte oblast vědy svým žákům prostřednictvím online akce Science is wonderful! Ta se bude konat od 10. do 26. listopadu online a poskytne vám a vašim žákům příležitost nechat se inspirovat vědci, sledovat živé workshopy a demonstrační programy a objevovat širokou škálu online zdrojů k podnícení zvídavosti. Akce Science is Wonderful! je iniciativou akcí Marie Skłodowska-Curie (MSCA) Evropské unie, programu pro doktorské a postdoktorandské vzdělávání. Angažovaní vědci financovaní MSCA přibližují svůj vědní obor dětem a zvyšují zájem mladých lidí o kariéru ve vědě a výzkumu zábavnými a inspirativními způsoby.

Po zahájení, které proběhne naživo 10. listopadu, si mohou učitelé snadno přizpůsobit svou účast, aby vyhovovala potřebám a rozvrhu jejich třídy, zaregistrovat se k účasti na workshopech a výměně zkušeností s vědci prostřednictvím Meet the Scientist!, které bude následovat během týdne od 22. do 26. listopadu.

Pokud máte zájem o účast a rádi byste co nejlépe využili všech příležitostí a aktivit, zaregistrujte se zde. Na této stránce je také k dispozici program akce a další důležité informace.

Projekt Science is Wonderful! je více než jen série každoročních online aktivit. Díky nové platformě Science is Wonderful! Digital se mohou učitelé a studenti inspirovat v průběhu konání události, stejně jako následně po celý rok prostřednictvím zdrojů pro vzdělávání v mnoha evropských jazycích, včetně:

•             Videoukázek

•             Návodů pro praktické experimenty

•             Nových nápadů na lekce

•             Vzdělávacích her a činností

Projekt Science is Wonderful! je díky příspěvkům učitelů a žáků napříč celou Evropou neocenitelným zdrojem informací o způsobech výuky vědeckých oborů. Digitální platforma disponuje neutuchající studnicí osvědčených učebních materiálů, které jsou k dispozici v různých jazycích pro pedagogy a výuku ve třídě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram