Cookie Consent by Free Privacy Policy website

9. dubna: Pražský Barcamp – konference o vzdělání a praxi

06. 04. 2022 - Martina Podškubková

Konference Pražský Barcamp pro studenty středních škol se zaměřením na vzdělání a praxi, kterou zaštítil pražský radní pro oblast školství Vít Šimral, se uskuteční v sobotu 9. dubna od 8:45 hodin. Barcamp je otevřená konference, kde si sami účastníci vyberou přednášky na základě hlasování. Vstup je zcela zdarma, stačí se jen přihlásit. Na Barcampu přednáší jak odborníci, tak samotní účastníci, kteří mají lidem co říci. Zúčastnit se bude možné jak osobně v prostorách firmy Microsoft na Praze 4, tak online formou.

Účastníci se mohou těšit na 16 přednášek a 7 workshopů. Akce pro studenty začala v roce 2017 s cílem pomáhat studentům středních i vysokých škol k získávání lepších pracovních zkušenosti z různých oborů, inspirací od profíků nebo nabídkou rozmanitých praxí a stáží. Současně s tím jim pomáhá najít cestu k pochopení, v čem jsou jedineční a v čem mohou rozvinout své schopnosti (problém, se kterým se potýkala většina z nás).

Samotný program je řešen formou hlasování o přednáškách a uskuteční se ty, které obdrží nejvíce hlasů. Každý rok si přednášku na Barcampu vypíše více jak 40 zajímavých řečníků. Doprovodný program tvoří workshopy. Inovací posledních ročníků je možnost být součástí několika menších projektů, kde si studenti vyzkouší profesi nanečisto, a to vše v inspirujících prostorách společnosti Microsoft CZ, která je hlavním partnerem.

Více informací a přihlášku najdete na stránkách projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram